Ηττήθηκε με το μυαλό στη Βοσνία…

14937480_1315119845164900_1999791616728232462_nΠραγματοποιώντας κακή εμφάνιση η Εθνική μας ομάδα ηττήθηκε σε φιλική αναμέτρηση με 1-0 από τη Λευκορωσία μπροστά σε μόλις δύο χιλιάδες φιλάθλους, ωστόσο ήταν εμφανές ότι όλοι είχαν το μυαλό τους στον κυριακάτικο καθοριστικό αγώνα με τη Βοσνία.

Σε ένα μέτριο (από πλευράς απόδοσης) ημίχρονο, η Εθνική μας ομάδα βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Παλιτσέβιτς. Μάλιστα, ενώ οι Λευκορώσοι είχαν ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ η Εθνική μας δεν μπορούσε να αναπτυχθεί σωστά επιθετικά με αποτέλεσμα να ολοκληρώσει το ημίχρονο μη έχοντας ουσιαστικά ούτε μία σημαντική ευκαιρία για γκολ.

Με την έναρξη του β΄ημιχρόνου πέρασαν στο παιχνίδι οι Παπασταθόπουλος, Διαμαντάκος και Ταχτσίδης. Από τα πρώτα λεπτά η Εθνική προσπάθησε να παίξει πιο επιθετικά, ωστόσο και πάλι οι όποιες ευκαιρίες δημιούργησε δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα την εστία του Τσέρνικ. H Εθνική διατήρησε την κατοχή της μπάλας στο β’ μέρος ωστόσο δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση ούτε με την είσοδο του Φορτούνη και ως συνέπεια έμεινε το 0-1 μέχρι τέλους.

Πλέον, η προσοχή όλων στρέφεται στον επίσημο αγώνα της Εθνικής μας ομάδα με τη Βοσνία την προσεχή Κυριακή, όπου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των προκριματικών του Μουντιάλ η Ελλάδα θα διεκδικήσει να κάνει ένα καθοριστικό βήμα πρόκρισης.